pl / en

POCZYTAJ MI MAMO

04/08/2013 obrazek tytułowy

Urządzenie pokoju dla dziecka to duży wysiłek konstrukcyjno-logistyczny. Musi być wygodnie, dużo miejsca, bez ostrych kantów, trzeba zadowolić małego mieszkańca, ale również całkiem już dużych rodziców. I oczywiście ubrania i zabawki. A książki? Czy niemowlaki i dzieci w przedszkolu potrzebują półki na książki?

Poczytaj nam, mamo – mówi mój starszy syn i biegnie do swojego pokoju po książkę. W naszym domu książki dla dzieci poukładaliśmy w dwóch rzędach niewielkiego stolika pod sprzęt grający, te które się nie zmieściły leżą na stoliku. Oczywiście jest również „dziecięca” półka w „dorosłym” regale książkowym – ta najniższa, żeby nie było problemu z dostępem. W wielu pokojach dziecięcych książki ustawiane są za wysoko, albo tylko w pobliżu biurka, co kojarzy się z nauką i ciężką pracą, a w rezultacie zniechęca do czytania. Ale często zdarzają się specjalne projekty, w których książki zajmują ważne miejsce przy łóżku lub jako kącik czytelniczy.

obrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisu
Facebook Pinterest google+ Tekst: Bogumiła Pilecka