pl / en

WYPOCZYNEK W KOLORACH PANTONE

13/11/2014 obrazek tytułowy

Miłośników kolorów z pewnością ucieszy wiadomość o nowo otwartym Hotelu Pantone w Brukseli. Amerykańska firma Pantone, znana ze stworzenia najbardziej popularnej na świecie palety barw wykorzystywanej przez projektantów, grafików i drukarzy postanowiła zaistnieć na rynku hospitality.

Inspiracją dla grupy projektantów była oczywiście paleta kolorów Pantone. Architekt Olivier Hannaert i architekt wnętrz Michael Penneman „przetłumaczyli” skomplikowane kody kolorów na poszczególne elementy hotelowego wnętrza. Każdemu z siedmiu pięter hotelu dedykowany jest inny kolor. Nowoczesne, przestronne pokoje utrzymane są w jasnej kolorystyce pozwalającej na wyeksponowanie w ich wnętrzach kolorowych detali, takich jak, wykładzina, czy pościel, a także zdjęć wykonanych przez belgijskiego fotografa Victor’a Levy. W hotelu znajdują się także Sale konferencyjne Pantone, taras Pantone na dachu budynku, rowery Pantone, a nawet kubki Pantone, w których podawana jest kawa.

Budowa hotelu w Brukseli jest częścią globalnej kampanii Pantone Universe, realizowanej przez firmę od kilku lat. Inicjatywa ma na celu rozpowszechnienie palety barw Pantone wśród nowych grup docelowych. W ramach akcji ludzie na całym świecie mogą kupić online, między innymi: bombki na choinkę, obudowy na komórki, plecaki, zeszyty, doniczki, walizki, a nawet rowery … wszystko w wybranym kolorze Pantone.

“Kolorowego” dnia życzy zespół EC-5 Architekci

obrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisuobrazek wpisu
Facebook Pinterest google+ Tekst: Marta Kopcik