EUROPEAN PROPERTY AWARDS 2014

Jest nam niezwykle miło poinformować, że projekt wnętrz Hotelu Tobaco, autorstwa EC-5 Architekci, otrzymał dwie prestiżowe nagrody: Best Hotel Interior Europe i Best Hotel Interior Poland, przyznane w ramach konkursu European Property Awards 2014. Zwycięskie projekty ogłoszone zostały w trakcie ceremonii rozdania nagród, która miała miejsce 14 października w Londynie. Nagrody w imieniu architektów i inwestora odebrali: Luiza Jodłowska ? właściciel EC-5 Architekci oraz Łukasz Wielgus ? dyrektor sprzedaży w Arche.
Europejski etap jest częścią konkursu International Property Awards, którego zwycięzca ogłoszony zostanie 4 grudnia, podczas uroczystej gali w Madinat Jumeirah, w Dubaju. Architekci z naszego studia będą reprezentować Europę w kategorii Hotel Interior i konkurować z biurami z USA, Kanady, Azji, Dalekiego Wschodu, Afryki, Ameryki Południowej oraz Karaibów.

Nagroda jest potwierdzniem najwyższych standardów w architekturze i jest rozpoznawana przez międzynarodowe środowisko architektów, inwestorów, deweloperów oraz agentów nieruchomości. Jury konkursu, działające pod przewodnictwem trzech reprezentantów Izby Lordów: Lorda Caithness, Lorda Best i Lorda Courtown, składa się z ponad 70 ekspertów branżowych z całego świata.
?Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że to właśnie projekt wnętrz Hotelu Tobaco, naszego autorstwa, został wybrany jako zwycięzca europejskiego etapu konkursu. Jest to niezwykłe wyróżnienie dla naszego studia, tym bardziej, że konkurencja w tym roku była bardzo duża. To co cieszy nas równie mocno to fakt, że mamy w Polsce inwestorów, którzy nie boja się inwestować w zabytkowe, często niszczejące nieruchomości i wraz z polskimi architektami zmieniają je w miejsca, którymi możemy chwalić się na arenie międzynarodowej.? ? Luiza Jodłowska, właściciel EC-5 Architekci.

?Grupa Arche, tworząc swoje inwestycje, zawsze stara się o stworzenie niepowtarzalnego projektu architektonicznego, podkreślonego wystrojem wnętrz. Do współpracy zapraszamy architektów odznaczających się kreatywnym podejściem do projektowania, tworzących klimatyczne miejsca. Z takimi designerami spotkaliśmy się w pracowni EC-5 Architekci. Od początku współpraca inwestor ? projektant, układała się doskonale. Z tego ?związku? powstał wyjątkowy punkt na mapie Europy jakim jest Hotel Tobaco, będący częścią większego projektu, Tobaco Park ? osiedla mieszkaniowego w budynkach pofabrycznych w Łodzi. Nikt z zespołu nie spodziewał się, aż takiego wyróżnienia. Docenienie inwestycji Grupy Arche daje nam nowa motywację do realizacji projektów coraz bardziej odważnych i niepowtarzalnych, przy współpracy z architektami z wizją. Na pewno tworząc kolejne inwestycje w Łodzi jeszcze nie raz spotkamy się ze studiem EC-5 Architekci.? ? Łukasz Wielgus, Dyrektor Sprzedaży Grupy Arche.

NAGRODY

BEST HOTEL INTERIOR POLAND
BEST HOTEL INTERIOR EUROPE