EUROPEAN PROPERTY AWARDS 2017

EC-5 Architekt Łodź, łódzkie biuro architektoniczne specjalizujące się w architekturze i projektowaniu wnętrz hoteli i obiektów komercyjnych, za swój projekt wnętrz hotelu ibis Styles we Lwowie otrzymało prestiżową nagrodę Five Star Property Award w kategorii wnętrz hotelowych. Nagroda przyznana została w ramach europejskiej edycji międzynarodowego konkursu International Property Awards.

Zwycięskie projekty ogłoszono w trakcie uroczystej gali, która miała miejsce
27 października w Londynie. Nagrodę z rąk Stuarta Shielda, prezesa
International Property Awards oraz Lorda Best, przewodniczącego jury odebrała Luiza Jodłowska ? architekt i właścicielka EC-5 Architekci.

?Zdobycie nagrody Five Star Property Award w kategorii wnętrz hotelowych za nasz najnowszy projekt wnętrz zrealizowany na Ukrainie to dla nas ogromne wyróżnienie. Tym bardziej, że konkurencja, jak co roku, była bardzo duża. Cieszymy się, że jury konkursowe zdecydowało się nagrodzić projekt zrealizowany dla sieci hotelarskiej ibis Styles. Pokazuje to, że wnętrza ?sieciówek? mogą być równie ciekawe i kreatywne, co te projektowane dla niezwykle modnych ostatnio hoteli butikowych?, – powiedziała Jodłowska.

Nagrody, rozdane w tym roku po raz 24, są potwierdzeniem najwyższych standardów w architekturze i są rozpoznawane przez międzynarodowe środowisko architektów, inwestorów, deweloperów oraz agentów nieruchomości. Jury konkursu, działające pod przewodnictwem trzech reprezentantów Izby Lordów: Lorda Caithness, Lorda Best i Lorda Liverpool, składa się z ponad 70 ekspertów branżowych z całego świata. Europejski etap jest częścią globalnego konkursu International Property Awards, którego zwycięzca ogłoszony zostanie 12 grudnia podczas finałowej gali w Londynie.

Wnętrza ibis Styles we Lwowie, projektu EC-5 Architekci, zachęcają do świeżego spojrzenia na Lwów, stereotypowo kojarzonego z historią i zabytkami. Dominujący w hotelowych przestrzeniach jest motyw inspirowany ukraińską wyszywanką, który pojawia się na ściennych fototapetach, wzorze wykładzin
i niestandardowym układzie płytek w łazienkach. W nowoczesnej interpretacji projektanci użyli go również w identyfikacji wizualnej i systemie nawigacji hotelu. Dodatkowo, na każdym z 8 pięter obiektu można znaleźć elementy związane z życiem codziennym Lwowa: rower, wzór linii tramwajowych, stylizowaną miejską ławkę, latarnię, drogowskaz z nazwami ulic, wzór brukowanej ulicy a także motyw lwa. Architekci nie zapomnieli również
o charakterystycznych dla marki ibis Styles kolorach. Żywe barwy wyeksponowane na delikatnym, jasnym tle, a także elementy z jasnego drewna oraz nowoczesne formy lamp, lad recepcyjnych i mebli nadają wnętrzu świeży, energetyczny charakter. .

W 2014 roku, w tym samym konkursie, architekci ze studia EC5 zdobyli dwie nagrody: Best Hotel Interior Europe i Best Hotel Interior Poland za wnętrza wielokrotnie nagradzanego Hotelu Tobaco w Łodzi.

NAGRODY

BEST HOTEL INTERIOR UKRAINE