Projekt wnętrz Hotelu Tobaco w Łodzi

EC-5 Architekt Łódź rozpoczął swoją rozpoczął swoją przygodę z projektowaniem hoteli od projektu wnętrz Hotelu Tobaco. Hotel Tobaco położony jest w centrum Łodzi, wśród zabytkowych kamienic i budynków pofabrycznych. Obiekt znajduje się na terenie zabytkowego kompleksu fabrycznego. Od 1895 mieściła się tu wytwórnia tkanin i wyrobów wełnianych Karola Kretschmera. W 1932 roku na terenie fabryki swoją działalność rozpoczęła Państwowa Wytwórnia Papierosów. Obecnie cały kompleks zrewitalizowała firma Arche i zaadaptowała na cele mieszkaniowo hotelowe.

Dlatego projekt architektury wnętrz nawiązuje charakterem do designu lat 50-tych i 60-tych. Zarówno w pokojach hotelowych oraz w częściach wspólnych dominują grafit i żywe kolory takie jak niebieski, fioletowy i zielony. Podobnie motywem przewodnim dla całego obiektu jest kolor żółty, który pojawia się w identyfikacji wizualnej oraz elementach dekoracyjnych. Wiele elementów wyposażenia wnętrz oraz mebli wykonano z forniru orzechowego, którego powierzchnię wykończono matowo i na wysoki połysk. Ciemne i żywe kolory zestawiono z dużymi powierzchniami białych ścian, posadzki i dekoracji okiennych. Dzięki temu udało się uzyskać efekt jasnych i przestronnych wnętrz. W projekcie podkreślono również fabryczną przeszłość obiektu. Tam, gdzie było to możliwe wyeksponowano ceglane ściany i sufity. W wielu miejscach użyto surowego betonu, m. in. do wykonania lady recepcyjnej, a w holu głównym pozostawiono na suficie odsłonięte instalacje.

Nagrody dla EC-5 Architekt Łódź

Biuro EC-5 Architekt Łódź zostało za projekt Hotelu Tobaco dwie prestiżowe nagrody European Property Awards w Londynie.

Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi najnowszych trendów w projektowaniu hoteli na naszym blogu. Relację z gali wręczenia nagród European Property Awards znajdziesz tutaj.

„Jest nam niezwykle miło poinformować, że projekt wnętrz Hotelu Tobaco, autorstwa EC-5 Architekci, otrzymał dwie prestiżowe nagrody: Best Hotel Interior Europe i Best Hotel Interior Poland, przyznane w ramach konkursu European Property Awards 2014. Zwycięskie projekty ogłoszone zostały w trakcie ceremonii rozdania nagród, która miała miejsce 14 października w Londynie. Nagrody w imieniu architektów i inwestora odebrali: Luiza Jodłowska właściciel EC-5 Architekci oraz Łukasz Wielgus dyrektor sprzedaży w Arche…”

powierzchnia

5428 m2

lokalizacja

Łódź

data projektu

2013

inwestor

ARCHE Sp. z o.o.