Mercure Grand Hotel Warszawa

Projekt wnętrz hotelu Mercure Grand w Warszawie nawiązuje do Warszawy lat 50, kiedy to hotel powstał. W tym samym czasie Fabryka Samochodów Osobowych w Warszawie wystartowała z produkcją ikonicznego warszawskiego samochodu „Syrenki”. Model tego samochodu odnajdujemy w lobby w centralnym punkcie na tzw. brandwallu. W nowym lobby znajdziemy mobilną recepcję, która wpisuje się w trendy nowoczesnego hotelarstwa. W przestrzeni wspólnej wyodrębniona została duża przestrzeń co-workingowa. Kolorystyka hotelu to butelkowa zieleń i kolor złoty. W pokojach odnajdziemy również nawiązania do motoryzacji w postaci stylizowanych tapet, inspirowanych kultową „Warszawą”. Projekt wnętrz hotelu dopełniają oryginalne meble wykonane przez polskie firmy i projektantów.

Więcej o historii hotelu i o naszym projekcie możecie przeczytać w serwisie architektura.muratorplus.pl

„Hotel od początku był symbolem nowoczesności i odegrał ważną rolę w historii hotelarstwa. To właśnie tutaj po raz pierwszy wszystkie pokoje zostały wyposażone w pełne węzły sanitarne oraz wprowadzono wywieszki np. ?proszę nie przeszkadzać?, ?proszę posprzątać?. Tu wydano też pierwsze rozmówki obcojęzyczne w czterech językach, a także wyprodukowano film reklamowy, który spełniał wymogi materiału instruktażowego. Naszą ambicją jest ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań, aby ciągle zaskakiwać naszych gości tłumaczy Artur Derela, dyrektor hotelu.”

W projekcie hotelu architekci wykorzystali idea kontekstu w tworzeniu kreatywnych wnętrz hotelowych.

Kontekst jako punkt wyjścia

„Jedną z ciekawszych obserwowanych obecnie tendencji jest czerpanie inspiracji z najbliższego otoczenia. Trend ten polega na oparciu projektu wnętrza, a często także bryły hotelu, na motywie przewodnim nawiązującym do charakterystycznych elementów oraz historii miejsca, w którym obiekt się znajduje. W praktyce architekci coraz chętniej sięgają po lokalne materiały wykończeniowe oraz dzieła lokalnych artystów.”

Więcej czytaj na naszym blogu

lokalizacja

Warszawa

data projektu

2018