Hotel Gruner Lwów

EC-5 Architekt Łódź kontynuował przygodę z projektowaniem hoteli we Lwowie wyjątkowym projektem wnętrz Hotelu Gruner. Hotel Gruner położony jest w centrum Lwowa, wśród zabytkowych kamienic i budynków historycznych. Obecnie kamienica została poddana rewitalizacji i zaadaptowana na cele mieszkaniowo hotelowe. Projekt wnętrz hotelu nawiązuje do nowoczesnego loftowego designu z połączeniem historycznego charakteru kamienicy. Zarówno w pokojach hotelowych, jak i w częściach wspólnych dominują grafit i żywe kolory: stonowany niebieski i stonowany zielony. Motywem przewodnim dla całego obiektu jest czerwona cegła, która pojawia się w identyfikacji wizualnej oraz elementach dekoracyjnych. Dzięki temu udało się uzyskać efekt ciepłych i przestronnych wnętrz. W projekcie podkreślono również historyczną przeszłość obiektu. Tam, gdzie było to możliwe wyeksponowano ceglane ściany i sufity. Projekt wnętrz Hotelu Gruner Boutique otrzymał prestiżową nagrodę Best Apart Hotel International Property Awards. Zapoznaj się z opinią gości na temat hotelu w serwisie booking.com.

Design ma znaczenie

Zapraszamy Cię również do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi najnowszych trendów w projektowaniu hoteli na naszym blogu. Projektując hotel Gruner we Lwowie postaraliśmy się, żeby nasze wnętrza spełniły oczekiwania gości zaliczanych do tzw. pokolenia Millenialsów. Czytaj artykuł założyciela firmy EC-5 Architekci Luizy Jodłowskiej „Projektowanie hoteli – Design ma znaczenie”.

„Z punktu widzenia koncepcji kreatywnej hotelowych wnętrz, elementami które decydują o wyborze, a nierzadko też przywiązaniu młodych gości do danego hotelu, czy sieci hotelarskiej są świeżość i nieprzewidywalność. Mogą one być osiągnięte, na przykład, poprzez sięgnięcie do odważnych kolorów, czy łączenie różnorodnych pozornie niepasujących do siebie form stylistycznych. W praktyce projektanci wnętrz wykorzystują oryginalne akcesoria, sztukę, charakterystyczne meble, czy tekstylia, które nadają wnętrzom indywidualnego charakteru…”

„Warto w tym miejscu wspomnieć, że wraz ze wzrostem znaczenia przestrzeni wspólnych nieco na drugi plan przesunął się pokój hotelowy. Ma on być po prostu komfortowy, ale co najważniejsze wyposażony w udogodnienia pozwalające na korzystanie z nowoczesnych technologii. Przy czym najlepiej byłoby, gdyby były one niewidoczne dla oka, a jedynie pozwalały na dostosowanie pokoju do indywidualnych wymagań gościa…”

lokalizacja

Lwów, Ukraina

data projektu

2019